پلی استیشن

میزان فروش پلی استیشن ۴ در انتهای سال ۲۰۱۷ خبر از روزهای خوب این کنسول دارد

سونی روز گذشته در نمایشگاه CES 2018 در لاس وگاس اعلام کرد که از اواخر ماه نوامبر تا انتهای ماه دسامبر سال میلادی گذشته موفق به فروش ۶ میلیون کنسول پلی استیشن ۴ شده است.

این میزان فروش با وجود آن که از فروش ۶٫۲ میلیون دستگاهی سال گذشته پلی استیشن ۴، کمی کم تر است، اما هنوز هم عملکرد خوبی برای این کنسول ژاپنی محسوب می شود.

فروش پلی استیشن ۴ در سطح جهانی نیز به رقم ۷۳٫۶ میلیون دستگاه تا انتهای سال ۲۰۱۷ رسیده و با توجه به عمر این کنسول و میزان فروش پلی استیشن ۴ در تعطیلات سال نو، این کنسول باعث سرازیر شدن سود زیادی به سمت حساب های بانکی سونی شده است.

فروش پلی استیشن 4

جدا از عملکرد عالی در بحث فروش سخت افزاری، پلی استیشن موفقیت های دیگری نیز برای جشن گرفتن دارد. در ماه دسامبر فروشگاه پلی استیشن فوق شد تا رکورد جدیدی را در میزان فروش بازی به ثبت برساند.

در آخرین ماه سال ۲۰۱۷ بازی های پلی استیشن با در نظر گرفتن فروش دیجیتالی و فیزیکی، در مجموع ۵۵٫۹ میلیون نسخه به فروش رفته اند که این میزان ۵٫۵ میلیون بیشتر از میزان فروش نرم افزاری این کنسول در مدت زمان مشابه در سال گذشته است.

لازم به ذکر است که در مجموع ۶۴۵ میلیون نسخه بازی روی پلی استیشن ۴ تا به امروز به فروش رسیده اند. همچنین در حال حاضر ۳۱٫۵ میلیون مشترک پلی استیشن پلاس فعال وجود دارند.

سونی گزارشی کلی در مورد میزان فروش سخت افزاری و نرم افزاری پلی استیشن ۴ منتشر کرده است. به تازگی نیز نینتندو اخباری را منتشر کرده که بر اساس آن، نینتندو سوییچ به رکورد سریع ترین فروش میان تمام کنسول های خانگی رسیده بود.

در نهایت به نظر می رسد که گزارش پایان سال NPD از عملکرد سخت افزاری و نرم افزاری کنسول ها اطلاعات جذابی را برای بررسی در اختیار ما قرار خواهد داد که در آینده ای نزدیک به آن خواهیم پرداخت.

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا