سبک زندگی

خواص نوشیدن چای آبلیمو

Green-Tea

بسیاری از افرادی که در طول روز چای زیادی مصرف میکنند به این نکته توجه ندارند که چه میزان کالری با مصرف قند و یا شکر همراه چای به بدن ایشان وارد میشود و به د نبال یافتن دلیلی برای چاق شدن خود هستند. بهتر است بدانید  میتوان با یک عادت غذایی بهتر مصرف چای را به یک عامل لاغر کننده تبدیل کرد. میپرسید چگونه؟ بهتر است این مطلب را بخوانید.

آیا مصرف چای همراه آب‌لیموی تازه در لاغری تاثیر دارد؟
مصرف این نوع چای عادت غذایی بسیار خوبی است . به طور کلی ترکیب پلی فنول‌های موجود در چای که خاصیت آنتی‌اکسیدانی و ضد سرطانی هم دارند با آب‌لیموی تازه می‌تواند باعث بالا رفتن ارزش غذایی این چای باشد. البته بهتر است آبلیمو زمانی که چای تا حدودی خنک شده است به آن اضافه شود  تا ویتامین C موجود در آب‌لیمو در اثر گرمای بالای چای تخریب نشود و از بین نرود.

بد نیست بدانید عادت به نوشیدن چای و آب‌لیمو که یکی از بهترین عادت‌های غذایی است از گذشته‌های دور در میان ایرانیان رواج داشته و معمولاً ایرانی‌ها در فصل‌های سرد سال که لیموترش تازه به وفور در دسترس بود، علاقه بیشتری به نوشیدن چای و آب‌لیمو نشان می‌دادند.
افزودن کمی آب‌لیمو باعث میشود طعم گس چای  شکسته شود و به همین دلیل هم حس خوشایندی برای مصرف‌کننده ایجاد می‌کند. در چنین مواردی، ممکن است افراد علاقه‌مند به چای و آب‌لیمو نیاز بیشتری برای خوردن خوراکی‌های شیرینی مانند قند، شکر یا سایر شیرین‌کننده‌ها با این نوشیدنی در خود حس کنند. با این حساب اگر قرار باشد ارزش تغذیه‌ای چای را با آب‌لیمو افزایش دهید و از آن طرف طعم جدید آن را با مصرف تعداد بیشتری قند یا مقدار بیشتری شکر بپسندید ما به هیچ‌وجه نوشیدن چای و آب‌لیمو به این صورت را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم.
در نهایت بد نیست بدانید مصرف قند فراوان، حتی با نوشیدنی‌های مفید و پرخاصیت می‌تواند هم بهداشت دهان و دندان را به خطر بیندازد و هم ابتلا به چاقی را در طول زمان به همراه داشته باشد.حتی اگر در هر نوبت مقدار محدودی از قند یا شکر استفاده شود.متأسفانه گاهی برخی از افراد مانند کارمندان که چای بیشتری در طول روز مصرف می‌کنند، اصلاً حواسشان به اضافه دریافت کالری از طریق خوردن قند و شکر بیش از اندازه نیست و نمی‌دانند چرا وزنشان افزایش پیدا می‌کند. در هر صورت ما آب‌لیمو را برای افزایش ارزش تغذیه‌ای به چای پیشنهاد میکنیم  و اگر قرار باشد این مسئله به مصرف قند بیشتر منتهی شود بهتر است هرگز آن را تجربه نکنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا